Przestronny taras

 

Przestronny taras ... naturalnie !

Przestronne tarasy stają się podstawowym elementem architektury ogrodowej. O doborze jego pokrycia decyduje przede wszystkim praktyczność i trwałość rozwiązań. Dotychczas tradycyjnie prym wiodły płytki terakotowe. Obecnie coraz częściej są wypierane przez inne, ekologiczne surowce. Jako wykończenie tarasu doskonale sprawdza się deska kompozytowa łącząca naturalne zalety drewna i praktyczność płytek ceramicznych.

Pole tekstowe:   Taras wolnostojący wyłożony deskami  kompozytowymi iDeck w kolorze brązowym Fot. DLH Współczesne trendy aranżacji ogrodów wyraźnie stawiają na otwartość przestrzeni i roślinność w naturalnej formie, nieukształtowanej przez człowieka. Centralnym elementem architektury ogrodowej jest obszerny taras, będący miejscem towarzyskich spotkań lub rodzinnych posiłków na łonie natury. Do jego budowy coraz częściej wybieramy ekologiczne materiały, cechujące się eleganckim, naturalnym wyglądem i dające komfortowe, ciepłe wrażenie dotykowe. Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców na równi z łatwością utrzymania, doskonałym wyborem będą deski kompozytowe iDeck firmy DLH.

Pole tekstowe:   Deska kompozytowa iDeck jest dostępna w kolorystyce szary i brązowy, dwóch wymiarach i profilach Fot. DLH Piękno natury i niezwykła trwałość

Wraz ze wzrostem popularności trendów ekologicznych w aranżacji wnętrz i ogrodów, egzotyczne gatunki drewna zyskały szerokie uznanie jako materiał do budowy tarasów, stanowiąc interesującą alternatywę dla płytek ceramicznych. Drewniane tarasy są niezwykle atrakcyjne, jednak materiał ten wymaga pielęgnacji, aby mógł dłużej cieszyć oko naturalnym pięknem i kolorem. Idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących wygodę użytkowania jest deska kompozytowa iDeck firmy DLH. Produkt ten wykonany jest z włókien drzewnych i bambusowych oraz wysokiej gęstości polietylenu (HDPE) - dlatego podlega recyklingowi w 100%. Powierzchnia deski jest odporna na ścieranie, a utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe.

- Kompozytowe deski tarasowe iDeck to idealne rozwiązanie dla tych osób, które doceniają praktyczne i trwałe rozwiązania, nie wymagające szczególnej pielęgnacji. Materiał ten wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulega gniciu czy działaniu owadów i pleśni, a także nie patynuje pod wpływem promieni UV. Deski zachowują trwały kolor na lata, bez dodatkowych zabiegów w postaci barwienia czy olejowania. Wystarczy je tylko regularnie przemywać wodą - mówi Wojciech Mogilnicki, Szef Produktu w firmie DLH Poland.

Komfort wzorowego designu

Ogrodowe otoczenie stanowi miejsce relaksu, dlatego chcemy się w nim czuć komfortowo i bezpiecznie pod każdym względem. Deski kompozytowe iDeck, dostępne w modnych kolorach szarym i brązowym oraz dwóch wymiarach i profilach umożliwiają zaplanowanie ogrodu zgodnie z indywidualnym pomysłem i dają pewność bezpiecznego użytkowania. W zależności od architektury domu i ogrodu pozwalają tworzyć różnorodne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni w stonowanej kolorystyce i modernistycznym stylu, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna.

Idealnie gładka i pozbawiona drzazg powierzchnia deski nie stwarza ryzyka zranienia.  Ryflowania na powierzchni desek nadają tarasowi wyjątkowy wygląd oraz zapobiegają poślizgom, dlatego można je układać również w pobliżu basenu. Deski kompozytowe iDeck idealnie nadają się do montażu przed domem i w ogrodzie, a także jako materiał na taras położony na balkonie lub na piętrze (nad innymi pomieszczeniami mieszkalnymi lub garażem). Szybki i bezproblemowy montaż, oparty na sprawdzonych rozwiązaniach pomaga uzyskać niezwykle estetyczny efekt, bez widocznych elementów łączących.

 DLH, 2011

 

 

Domy gotowe

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Kliknij aby zobaczyć naszą ofertę wybudowanych domów.
Domy Kraków >>

Budowa domów

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Chcesz wybudować dom? W tym miejscu znajdziesz porady jak to zrobić najlepiej.
Budowa domów Kraków >>

Kalkulacja domów

Przelicz ile w rzeczywistości wyniesie Cię budowa wymarzonego domu na podstawie wstępnej kalkulacji.
Kalkulacje domów >>