Kostka brukowa betonowa

Jest wytwarzana w olbrzymiej ilości kształtów i kolorów. Kostka brukowa produkowana jest w kilku grubościach, którą wybiera się w zależności od przeznaczenia nawierzchni. Do wykładania tarasów i ścieżek ogrodowych można użyć kostki o grubości 4 cm - tylko dla pieszych. Kostka o grubości 6 cm może być użyta na podjeździe do garażu, na drodze wewnętrznej - czyli w miejscu gdzie będą jeździć samochody osobowe, na drogach gdzie będzie ruch samochodów ciężarowych należy użyć kostki o grubości 8 cm.

Dobrej jakości kostka betonowa nie chłonie wody (jej nasiąkliwość jest nie większa niż 5%), jest mrozoodporna, trzyma wymiary (co jest szczególnie ważne przy układaniu wzorów). Kostka może mieć powierzchnię gładką, lub pokrytą kruszywem granitowym albo kwarcem, może być sztucznie postarzana aby przypominała ciosy kamienia lub stary bruk. Wybór kostek jest ogromny zarówno jeśli chodzi o kształt, powierzchnię, kolor i cenę. Dodatkowo produkowane są inne elementy betonowe, które można zastosować przy aranżacji terenu np. palisady, elementy zabudowy skarp, obrzeża, parkiet ogrodowy.

Do wyłożenia miejsc parkingowych lub skarp można użyć ażurowych płyt betonowych tzw. „zielony parking", o kształtach geometrycznych, bądź naśladujących kamień naturalny, gdzie puste przestrzenie wypełnia się ziemią ogrodową i sieje trawę, którą później można swobodnie kosić kosiarką. Pod miejsce parkingowe należy dać podkład składający się z 20 cm grubego i 5 cm drobnego tłucznia, a na to 5 cm grysu lub piasku.

 

Domy gotowe

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Kliknij aby zobaczyć naszą ofertę wybudowanych domów.
Domy Kraków >>

Budowa domów

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Chcesz wybudować dom? W tym miejscu znajdziesz porady jak to zrobić najlepiej.
Budowa domów Kraków >>

Kalkulacja domów

Przelicz ile w rzeczywistości wyniesie Cię budowa wymarzonego domu na podstawie wstępnej kalkulacji.
Kalkulacje domów >>