Stolarka, Ślusarka -> parapety

Parapety wewnętrzne


- Parapety drewniane - są produkowane z drewna sosnowego, dębowego, bukowego. Powinno to być drewno klejone, które jest bardziej odporne na odkształcenia wywołane zmianami temperatury i wilgotności. Można je malować lakierem bezbarwnym lub na kolorowo.

- Parapety kamienne najczęściej są produkowane z marmuru (łatwa obróbka) lub z granitu. Mają powierzchnie szlifowaną lub polerowaną. Ponieważ kamień jest porowaty, powierzchnię parapetu powleka się specjalnym płynem impregnującym.

- Parapety z konglomeratu marmurowego produkuje się na bazie kruszywa marmurowego spojonego lepiszczem z żywicy poliestrowej. Dzięki zawartości naturalnego kruszywa wyglądają podobnie jak parapety z marmuru, ale są od nich tańsze. Mogą być barwione na dowolne kolory.

- Parapety z kamienia syntetycznego imitują kamienie naturalne: marmur i granit, ale są od nich lżejsze. Produkowane są z mieszaniny piasku kwarcowego i màczki dolomitowej z dodatkiem żywic poliestrowych i pigmentów. Imitują kamienie naturalne: marmur i granit, ale są od nich lżejsze Mają gładką powierzchnię. Dostępne są w różnych kolorach. Są odporne na działanie związków chemicznych, dzięki czemu nie powstają na nich plamy.

- Parapety plastikowe są produkowane z twardego PVC o przekroju komorowym. Ich zaleta jest odporność na wilgoć. Dostępne w różnych kolorach. Często imitują marmur.

Parapety zewnętrzne (podokienniki).


-Parapety z blachy ocynkowanej. Na podokienniki stosuje się blachę o grubości 0,55 mm (długość do 2 m) lub 0,8 - 1 mm (powyżej 2 m). Można je malować. Parapety gotowe są fabrycznie powlekane lakierem. Jako wyposażenie dodatkowe sprzedawane są elementy do wykończenia brzegów, dostosowane do różnych typów ścian: murowanej, otynkowanej, betonowej. Parapety z blachy są najbardziej popularne i najtańsze. Są mało odporne na korozje.

-Parapety z aluminium mają powierzchnię pokrytą lakierem lub anodowaną. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, ale wydłużają się pod wpływem wysokiej temperatury (powinny być o ok. 1,5 cm krótsze od wymierzonych).

-Parapety z żywicy epoksydowej są zbrojone włóknem szklanym, a ich powierzchnię pokrywa się teflonem. Są wytrzymałe, odporne na korozję, tłumią odgłosy deszczu. Dostępne są też w wersji przystosowanej do nałożenia na stary parapet.

-Parapety ceramiczne produkowane są z kształtek klinkierowych lub płytek ceramicznych szkliwionych (pełnych lub drążonych). Są wytrzymałe, odporne na działanie czynników atmosferycznych, mrozoodporne i nienasiąkliwe.

-Parapety z kamienia naturalnego produkowane są z granitu, czasami z piaskowca. Mają zróżnicowaną strukturę i kolory. Są odporne na ścieranie i łatwe w obróbce.

Domy gotowe

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Kliknij aby zobaczyć naszą ofertę wybudowanych domów.
Domy Kraków >>

Budowa domów

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2
Chcesz wybudować dom? W tym miejscu znajdziesz porady jak to zrobić najlepiej.
Budowa domów Kraków >>

Kalkulacja domów

Przelicz ile w rzeczywistości wyniesie Cię budowa wymarzonego domu na podstawie wstępnej kalkulacji.
Kalkulacje domów >>